Pastor

EKNK Pärnu Koguduse pastor
Janno Peensalu

Esimest korda ...

kuulsin evangeeliumi ja hoidsin Piiblit käes 17 aastaselt. Kasvasin üles nõukogude ajal, mil usuti, et Jumalat ei ole olemas ning kristlik usk on ainult nõrkadele, läbikukkunud inimestele. Ometi ei suutnud ma vastu panna Jumala kutsele oma südames ja 6. detsembril 1989 võtsin Jeesuse vastu oma ellu. Hetkega loobusin pidutsemistest, alkoholi tarbimisest, suitsetamisest ning kõigest halvast, mis oli mind sidunud.
Ma sain päästetud Pärnu Elu Sõna koguduses ning juba samal õhtul kogesin kutset saada jutlustajaks. Mõned kuud pärast pöördumist nägin ülemaailmse meesteteenistuse rajaja dr Ed Cole´i videot ning ma kogesin väga tugevalt jumalikku kutsumist oma elu üle seoses tema teenistusega. Ma olin üles kasvanud ilma isata ja nii sai Ed Cole´st minu isa eeskuju. Jumal istutas mu südamesse suure igatsuse rajada teenistus meestele ka Eestis ning kohtuda dr Cole´ga isiklikult. Jumala imelisel juhtimisel sai see ka võimalikuks.
Aastal 1992 valiti mind Pärnu Nelipühi koguduse uueks pastoriks ning 1993. aastal liitusime Eesti Kristliku Nelipühi kirikuga. Pastoritöö kõrvalt olin saanud ka väljaõppe Ameerikas Ed Cole´i käe all ning läbinud mitmeid koolitusi. Minu unistus rajada Eesti Kristlike Meeste teenistus sai teoks 1997. aastal. Esimesel koosolekul endises Sakala keskuses Tallinnas osales ca 800 meest.
Alates sellest ajast kuni tänaseni oleme tõlkinud raamatuid, audio- ja videomaterjale, kutsunud külalisi, korraldanud konverentse, koolitusi, koosolekuid ning treeninud mehi nii raadio kui televisiooni vahendusel.
Olen jätkuvalt EKNK Pärnu koguduse pastor, samuti tegutsen ettevõtjana ning juhin Eesti Kristlike Meeste Teenistuse tööd.
***
Pastor Janno Peensalu lühitunnistust TV7 saates "Muutus" saab vaadata siit »