Ajalugu


Pärnu Evangeeliumi Kristlaste Nelipühi Kogudus on registreeritud 1. sept. 1982. a. Kogudus käis alguses koos Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Pärnu Eliisabeti Koguduse käärkambris. Hiljem keelati neil seal koosolekute läbiviimine ning mõnda aega ei olnud kogudusel ruume teenistuste läbiviimiseks ning kokku saadi Koidula pargis.

Järgnevalt tehti avaldus Pärnu Linnavalitsusele krundi eraldamiseks, et kogudus võiks ehitada oma kiriku. Vahepeal käis kogudus koos Vallikääru püstitatud telkkirikus ning üüris kontoriruume Pärna 8. Koguduse pastor oli Heino Veensalu, vanem diakon Endel Lilleoja. Hiljem oli koguduse abipastori ametis Aarne Rehi. Koguduses tegutses õdede ansambel ja tööle oli võetud organist.

Mõnda aega pärast Luteri kirikust lahkumist saadeti ansambel ja organist puhkusele, kuna neile ei olnud tööd anda. Hiljem telkkirikus tegutses õdede ansambel edasi. Koguduses käis sel ajal umbes 80 inimest, põhiliselt vanemaealised. Kui kogudusse hakkas tulema ka noori, moodustati nendest ülistusgrupp, mida juhatas algul Nikolai Rütkinen, siis Janno Peensalu. Tavalisel jumalateenistusel lauldi klaveri saatel ja laulikutest.

3. jaanuaril 1992 muudeti koguduse nime, milleks sai Eesti Nelipüha Kiriku Pärnu Kogudus. 24. detsembril 1992 suri Heino Veensalu ja alates 10. jaanuarist 1993 jätkas koguduse pastorina Janno Peensalu. 15. juulil 1993 otsustati ühineda Eesti Kristliku Kirikuga ning lahkuda Eesti Nelipühi Liidust. Seega sai koguduse uueks nimeks Eesti Kristliku Kiriku Pärnu Kogudus, mis registreeriti 27. august 1993. Alates 5. maist 1994 kannab kogudus nime Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Pärnu Kogudus.

Aastatel 1998-2000 oli koguduse pastoriks Sven Veedla, siis taas Janno Peensalu kuni praeguse ajani. Kogudus on seni teenistuste läbiviimiseks kasutanud rendipindu. Praegune EKNK Pärnu Kogudus rendib pühapäevaste jumalateenistuste pidamiseks Raekoja vastas, Munga tn 2, oleva Munga Ärimaja II korruse endise per büroo ruume.

Hooajaliselt käivad meil koos kodugrupid, toimub Alfa kursus ja piiblitunde. Enne pühapäevast teenistust toimub palvekoosolek ning teenistuste ajal toimub ka koguduse lastetöö (va suvel). Pärast teenistust osadus koguduse kohvikus.

Meil käib ka külalisi, aegajalt korraldatakse erinevaid üritusi ja käiakse teenimas ka väljaspool kogudust.